Dokonalé dni

Dokonalé dni

Začína leto a s ním dokonalé letné dni. Prídite si užiť tú pravú prázdninovú atmosféru v letnom kine v Kremnici s filmom DOKONALÉ DNI od Wima Wendersa.

Legendárny režisér Wim Wenders sa triumfálne vracia s poetickým filmom o hľadaní krásy v zdanlivých maličkostiach.

Hirajama pracuje ako čistič toaliet v Tokiu. Žije spokojne vo svojej starostlivo zostavenej rutine a voľný čas trávi čítaním kníh, počúvaním starých rockových kaziet alebo fotením na svoj analógový fotoaparát. Zo životnej harmónie ho vytrhne séria nečakaných stretnutí, ktorá postupne odhaľuje čriepky z jeho minulosti.

Premietanie na terase po zotmení.

V prípade nepriaznivého počasia premietanie v kinosále.

**************

Predstaviteľ hlavnej úlohy Kódži Jakušo bol na festivale v Cannes ocenený Zlatou palmou za Najlepší mužský herecký výkon.

Ocenenia: Cannes 2023 – Nominácia na Zlatú palmu

Cannes 2023 – Kódži Jakušo – najlepší herec

Cannes 2023 – Cena ekumenickej poroty

Wim Wenders je jeden z najvýznamnejších súčasných režisérov. Patrí medzi kľúčové postavy hnutia Neuer Deutscher Film (Nový nemecký film) – generáciu nemeckých režisérov, ovplyvnených francúzskou novou vlnou a talianskym neorealizmom, medzi ktorých patria aj Werner Herzog, Rainer Werner Fassbinder či Volker Schlöndorff.

Wim Wenders sa narodil v roku 1945 v Düsseldorfe v Nemecku. Jeho režijným debutom bol titul Summer in the city (1970). Za film Paríž, Texas (1984) získal Zlatú palmu na MFF v Cannes a za Nebo nad Berlínom (1987) si odniesol z rovnakého festivalu Cenu za najlepšiu réžiu. Tieto snímky patria medzi poklady svetovej kinematografie. Wim Wenders je autorom viac ako 60 filmov, okrem réžii hraných filmov sa venuje aj dokumentu a je známy aj ako fotograf.

Za svoje filmy získal viacero významných ocenení, vrátane ceny César a Zlatého medveďa na Berlínskom medzinárodnom filmovom festivale, či ceny BAFTA.

Jeho štýl je charakteristický silnou vizuálnou poetikou a jeho tvorba sa vyznačuje dôrazom na ľudské emócie, túžby a hľadanie identity.

Dĺžka podujatia: 123 minút
Rok výroby: 2023
Dátum lokálnej premiéry: 29. február 2024

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

Réžia

  • Wim Wenders