Snow Film Fest 2022

Snow Film Fest 2022

To najlepšie z outdoor filmov poslednej sezóny

16:30 - 18:00 I. blok

18:00 prestávka

18:30 - 20:00 II. blok

~~~

Bez pádla│Kanada│41 minút

Bez pádla je dobrodružný kanoistický film o snowboardingu, ktorý spája históriu hornej časti rieky Columbia so 140 km dlhou plavbou od úpätia priehrady Mica Dam až po vrchol priehrady Revelstoke. Štyria neohrození snowboardisti se v polovici januára snažia nasledovať kroky Davida Thompsona po rieke Columbia, počas jedného z nejchladnejších momentov v zaznamenanej histórii v Revelstoke.

~~~

Innsbruck. Powder. People.│Nový Zéland│17 minút

Po mnohých zimných sezónach a súťažiach na najvyššej úrovni po celom svete končí profesionálny freeridový lyžiar z Nového Zélandu Neil Williman v Innsbrucku. Tam je vrelo vítaný talentovanými miestnymi obyvateľmi. Spoločne objavujú hory Tyrolska behom celosvetovej pandémie. Ich poslanie: nájsť tie najnáročnejšie zjazdy len pomocou verejnej dopravy.

~~~

Ľadový tanec na Godafosse | Nemecko│31 minút

Vodopády na severe Islandu sú výzvou pre odvážnych vodákov. Ako šialení musíte byť, aby ste to skúsili v zime? Spýtajme sa Matza Brustmanna, Adriana Matterna, Jobsta Hahna z Nemecka a Sama Suttona z Nového Zélandu, ktorí začiatkom marca cestujú do Goðafossu, aby si trúfli na neobyčajné! Na »Fall of the Gods« zvládla štvorica niekoľko úspěšných ciest na nejrôznejších trasách – vrátane prvého zimného zjazdu 14 metrov vysokého hlavného vodopádu uprostred rieky.

~~~

Prezieravosť | Taliansko│20 minút

Cieľom expedícií je obvykle dobytie vrcholu nejakej hory. Pre rychlostného horolezca a skialpinistu Benedikta Böhma a jeho tím je za tým oveľa viac. Ako sa dajú skúsenosti z hôr preniesť do bežného života? A musí človek menej riskovať, aby bol dobrým otcom? Príbeh sa odohráva na Putha Hiunchuli (7246 m.n.m.) v pohorí Dhaulagiri v Nepále.

~~~

Pre vrchol až na koniec sveta | Česká republika | 25 minút

Dokument Marka Holečka z expedície Antarktida 2018 hovorí o ceste tam a späť malou plachetnicou a o jednom prvovýstupe, na do tej doby nepomenovaný kopec. Kopec dostal názov Monte Pižďuch a novú cestu pomenovali Bloody Nose. Ako lezecký parťák sa v dokumente predstaví Mirek Dub.

~~~

Stúpanie | Francúzsko│7 minút

V tomto vtipnom animovanom filme vystupujú dvaja horolezci na vrchol. Výstup sa odohráva v 20. storočí s tým najjednoduchším vybavením. Ich cieľom je dopraviť sochu Panny Márie na vrchol, ich cieľ však sťažujú nepredvídateľné prekážky. Podarí sa im nakoniec ich cieľ splniť?

~~~

Jyrgalan | Česká republika│20 minút

Film sa odohráva v Kyrgyzstane, v bývalej baníckej dedine Jyrgalan, ktorá sa po ukončení ťažby stala dedinou duchov. Česká partia FREERIDEGUIDES tu strávila mesiac, počas ktorého zažila lyžovanie po pás v prašane, nekonečné pláne bez ľudí, 8000 vertikálnych metrov za deň a srdečnosť zostávajúcich obyvateľov.

~~~

Náruč severu | Česká republika│24 minút

Jirka&Mili sa rozhodli užiť si severskú romantiku v jej maximálnej surovosti. Na lyžiach a bez podpory prejsť najznámejší švédsky trail Kungsleden v celej jeho dĺžke 450 km. Ako plány ovplyvnila týždenná búrka s vetrom až 120 km za hodinu a nečekane vysokými teplotami okolo nuly? Ako sa vyvíjal ich partnerský vzťah v takto extrémnych podmienkach? Zvládli cestu dokončiť a šli by do niečoho podobného znova?

~~~

Vstupné: 6 €

Študenti, ZŤP, seniori: 3 €

Dĺžka podujatia: 180 minút
Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 19. november 2022

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.