Best of Fest Anča 2022

Best of Fest Anča 2022

Kolekcia ocenených krátkometrážnych animovaných snímok z Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča.

Best of Fest Anča 2022 prináša to najlepšie z 1100 prihlásených titulov v štyroch súťažných kategóriach, a to krátkometrážna animácia, študentský film, videoklip a film pre deti.

Medzinárodný festival animácie Fest Anča sa odohráva každé leto v Žiline, vo výnimočnom kultúrnom priestore Stanice Záriečie a jej okolí. Ponúka päť dní nabitého programu – projekcií, workshopov, prednášok renomovaných tvorcov z celého sveta, výstav, koncertov, videoherného programu Game Days, programu pre filmových profesionálov a iných sprievodných podujatí. Fest Anča sa ako jeden z mála festivalov snaží spájať divákov s tvorcami a preto sa celý festival nesie v jedinečnej neformálnej atmosfére.

Best of Fest Anča 2022 / Vec / Ding / Malte Stein / 5 minút, Nemecko, 2021 / Muž prenasledovaný malým podivínom sa dostane až na samý okraj.

Animated Short Special Mention / Moja horiaca hruď ukrýva dosť miesta na roztavenie tvojho noža: Príbeh lásky / En mi pecho de fuego aún queda hueco para templar tu puñal / Pablo Ballarín / 24 minút, Španielsko, 2021 / Je to príbeh zápasníka a trénera, a ich nezvyčajného vzťahu.

Best Student Animated Short / Mama, čo je psovi? / Maman, il a quoi le chien ? / Lola Lefevre / 7 minút, Francúzsko, 2021 / Gwen je mladé dievča, ktoré práve oslávilo 11 rokov. Keď objaví svoju sexualitu, pristihne svojho psa, ako sa smeje.

Student Animated Short Special Mention / Omrvinky života / Okruszki życia / Katarzyna Miechowicz / 7 minút, Poľsko, 2020 / Absurdné dobrodružstvo troch ľudí, ktorí žijú v rovnakom prímorskom mestečku. Una žije pokojný život so svojím chlpatým partnerom. Idyla sa naruší, keď z neznámych dôvodov začne pociťovať zvláštnu úzkosť z vlastnej nohy. Na G., ktorý pracuje v televízii, počas rozhovoru uvalí kliatbu stádo bacuľatých poníkov tým, že ho opľujú. Zdá sa, že všetko ovláda muž bez tváre, ktorý – aby toho nebolo málo – pravdepodobne s poníkmi spolupracuje.

Best Animated Music Video / Elthon John, Dua Lipa: Cold Heart (PNAU Remix) / Raman Djafari / 4 minúty, Nemecko, 2021 / „Coucou Tchoutchou“ je PRESNE ako náš svet. Len si to pozrite.

Music Video Special Mention / Coucou Tchoutchou / Charlie Mars / 3 min., Francúzsko, 2021 / Štyria kamaráti na surrealistickej diskotéke nasledujú Eltona Johna a Dua Lipu do fantastického vesmíru.

Best Slovak Animated Short / Sestry / Andrea Szelesová / 11 minút, Česká republika, 2021 / Väčšia sestra – dievča kolosálnej veľkosti – je uväznené v piesku na pustom mieste. Keďže sa o seba nedokáže postarať, toto bremeno dopadá na plecia jej rozhorčenej mladšej sestry. Veľká sestra však stále rastie a zabára sa hlbšie do piesočnej pasce. Tá mladšia sa to snaží zastaviť, no napriek tomu jej ostáva len jedna noc na to, aby sa s ňou rozlúčila a nechala ju ísť.

Slovak Animated Short Special Mention / Zvuky spoza lúky / Sounds Between the Crowns / Filip Diviak / 15 min., Česká republika, 2020 / Keď kráľovná uvidela tvár túlavého hudobníka, nechala ho vyhodiť z mesta. Hoci mu stráž zničila hudobný nástroj, on nestratil motiváciu ho opraviť.

Best Animated Short for Children / Mishou / Milen Votanov / 7minút, 2020, Nemecko / Štyri polárne zajace objavia čudné nové stvorenie a ich životy už nikdy nebudú ako predtým.

Dĺžka podujatia: 83 minút
Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 1. september 2022

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.