Skrotenie zlej ženy

Piatok 9. augusta, 20.30
Vstup: 5 €

Komédia pre štyroch účinkujúcich na motívy hry Wiliama Shakespeara. Klasické dielo svetovej dramatickej spisby v komornej a výrazne komediálnej úprave.

Réžia: Vlado Benko. Účinkujú: Veronika Žoldáková, Vlado Benko, Michal Novák, Dušan Kubaň

Predstavenie sa uskutoční v priestoroch Zechenterovej záhrady, v prípade nedobrého počasia v Akropole. Predstavenie trvá 60 min bez prestávky.

Divadlo COMMEDIA sa od roku 1968 skrz javisko prihovára ľuďom svojou hravosťou, ľudovou poetikou, svojským humorom. Svojou nevtieravou formou vie divákovi predložiť závažné otázky a problémy, vie na ne odpovedať a nenásilne ukázať svoj pohľad na svet, na život, na človeka.
Mentalita jednotlivých členov súboru smerovala ku komediálnemu žánru, čím si súbor získal nielen široký okruh diváckej obce, ale aj odborní kritici vysoko vyzdvihovali, že jednotlivé inscenácie nikdy nepdľahli nízkemu vkusu, ale donútili divákov zamyslieť sa nad vážnym myšlienkovým posolstvom.

Prioritou v súbore je dramaturgia a výborná herecká zložka. Členovia súboru majú nemalé skúsenosti s hereckou tvorbou a ich spontánnosť a entuziazmus dokážu divákom pripraviť nevšedné umelecké zážitky. Hľadačstvo dramaturga a režiséra súboru, Vlada Benka, sa pretavilo na skutočnosť, že súbor pripravil aj niekoľko celoslovenských premiér a aj keď v repertoári prevláda komediálny žáner, rád zaradí do svojho plánu aj drámu alebo tragikomédiu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.