Chris Ellys a Róbert Fapšo

Sobota 9. februára,  20.00
Vstupné: 

Pozývame Vás na intergalaktický večer slovenských folkáčov v Akropole. V rámci dvojkoncertu sa predstavia Chris Ellys a Róbert Fapšo.

Chris Ellys je sólo umelec radiaci sa do mladej vlny hudobnej scény na Slovensku, na ktorej pôsobí od roku 2016. Žánrovo tento projekt inklinuje vplyvom indiepop-folku s nádychom rocku. Získal ocenenie „Top Fan Band 2016“ na hudobných cenách Tootoot a ako „Objav roka 2016“ bol nominovaný na domácich Radio_Head Awards. Svoje debutové EP „Lonely Tree“ vydal v závere roka 2016 a prezentoval ho na európskom turné po 8 krajinách. Vystúpil na festivaloch GRAPE, Łódź Songwriters Festival (PL), Record Store Day (NL), Bunda Rokas (LT) a veľa ďalších. Český spevák roku 2016, Thom Artway sa o ňom vyjadril ako o krásnom príklade úprimnosti k hudbe, ktorá vo Vás vyvolá radosť aneb „slzy šťastia“. Aktuálne finišujú prípravy nového nosiča na ktorom sa predstaví niekoľko hudobných hostí a tak na úvod nového roka sa fanúšikovia môžu tešiť na jeho premiéru.

 

Róbert Fapšo je folkový spevák z Považskej Bystrice, ktorého hudba sa kolíše niekde na pomedzí folku a jarného slnka, presvitajú v nej motívy ročných období, prírody a lásky. To, čo hrá je odraz toho, čo mu dávajú cesty, stretnutia s novými ľudmi a svet okolo ktorý vydychuje inšpiráciu a tak vytvára námety na písanie pesničiek. V máji 2018 mu vyšiel debutový album Jarné piesne, v súčastnosti pracuje na druhom štúdiovom albume Hudba je Láska ktorý by maj vyjsť na jar 2019.

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.